Ingredience

To správné spojení přírody a vědy

Severem inspirované ingredience značky Barnängen, jako je švédská krajina, světlo, moře a lesy, tvoří jedinečnou oázu pro různé vzácné rostliny, byliny a vyživující ingredience, kterým Švédové věřili a které po staletí používali.

Ingredience inspirované Švédskem

 

Přípravky Barnängen jsou tím pravým spojením přírody a vědy. Poskytují vyváženou péči a jejich veganské receptury obsahují až 95 % složek přírodního původu.

 

Švédové mají k přírodě hluboký vztah. V tomto nepoškozeném prostředí si i městští lidé udržují krajinu velmi blízko svého srdce. Vzhledem k tomu, že příroda je důležitou součástí severského života, rozhodli jsme se v každém výrobku oslavit švédské dobře známé přísady.

 

Severské divoké ovoce, jako ostružiník moruška, stejně jako ikonická bříza a černý bez, jsou spojovány do tělových přípravků značky Barnängen. Vznikají tak vědecky vyzkoumané receptury pro tělovou péči, jako je naše základní ingredience Cold Cream, zděděná receptura pro krásu známá pro svoje ochranné účinky na pleť, zejména proti vysoušení a podráždění.

 

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_sos_480x430

Severská bavlna

 

V surrealistické krajině Dálného severu Švédska, každý váš nádech přichází s nepopsatelným smyslem pro čistotu, klid a svobodu. Vzdálený sever je omýván světlem, je to ráj blahobytu, který nabízí jednoduchý, teplý pocit domova, skladkého domova.

 

Pro přežití v extrémních podmínkách severská bavlna shromažďuje aktivní složky jako jsou cukry, polyfenoly a minerály, které chrání rostlinu a zvyšují její odolnost proti živlům. Tento ochranný proces je také to, co severská bavlna nabízí i vaší pleti.

 

Pokožka může být poškozena neúprosným větrem a extrémními změnami klimatu. Potřebuje ochranný štít, aby se zabránilo vysychání pokožky a bolesti. Severská bavlna posiluje přirozený štít pokožky a zklidňuje nejcitlivější typy pleti.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_oil_intense_480x430

Olej z plané růže

 

Plané růže rostou na švédských loukách poblíž moře. Když kvetou, vydávají jejich jemné, voňavé květy krásnou, lehkou vůni. Sbírají se po prvních mrazech a pak se suší. Také se používají do “Nyponsoppa”, což je tradiční švédské jídlo. Olej z planých růží je skvělým přírodním zdrojem vitamínu A, C, D a E a je také plný antioxidantů.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_cloudberry_480x430

Ostružiník moruška

 

Švédsko je zemí tisíce bobulí, o kterých jste možná nikdy neslyšeli. Oblíbené divoké ovoce Laponska, ostružiník moruška, je jednou z nich. Tato divoká vzácná bobule roste hlavně v arktických oblastech a boreálních lesích severní polokoule. Vzhledem k obtížné přístupnosti a omezenému období sklizně se jedná o jednu z nejdražších a nejvzácnějších bobulí na světě. Díky svým hydratačním účinkům se stává ideální ingrediencí v péči o pleť.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_oat_480x430

Oves

 

Oves se pěstuje v mírných oblastech, které vyžadují nižší letní teploty a mají větší toleranci vůči dešti. Švédský přirozený smysl pro lagom je ideálním místem pro pěstování toho nejlepšího ovsa. V dnešní době je oves dobře známý pro udržení přirozené bariéry pokožky, která ji chrání před vysycháním.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_elder_flower_480x430

Květ černého bezu

 

Černý bez je vysoký keř, který na počátku léta rozkvete velkým množstvím malých, krémově bílých kvítků. Díky své jemné a podmanivé vůni se stal černý bez hlavní květinou pro švédské oslavy letního slunovratu. Je buď používán na zdobení stolu nebo jako lahodné občerstvení, ve švédštině “Fläderblomssaft”. Černý bez je bohatý na polyfenoly a byl používán v kosmetických tělových mlécích a osvěžujících přípravcích na pokožku pro své uklidňující a změkčující vlastnosti.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_birch_480x430

Bříza

 

Bříza je široce rozšířená na celé severní polokouli – do takové míry, že druh Stříbrná bříza—ve švédštině Ornäsbjörk—se považuje za švédský národní strom. Po mnoho let se ve Švédsku březové listy a extrakty používaly na lékařské a kosmetické účely. Bříza je pro svoje tonizující, zjemňující a čistící vlastnosti považována za symbol obnovy.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_sea_salt_480x430

Mořská sůl

 

V zimě se nejstatečnější Švédové vydávají za “Bada Isvak”, což znamená “Koupel v ledové díře”. V severských zemích tradice říká, že nejdříve vyhloubíte v ledu díru a pak se ponoříte do studené a slané vody pro okamžitou vzpruhu. Ponor do chladné vody spojený s remineralizačními vlastnostmi soli se rychle stal zdravým severským rituálem.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_floral_oil_480x430

Květinové oleje

 

Svátek letního slunovratu Midsommar je ve Švédsku tou nejmilovanější tradicí. Lidé oslavují návrat léta s rodinou a přáteli. Nejikoničtějším prvkem letního slunovratu je květinová koruna – kombinace sedmi typicky švédských květin. Pranostika radí natrhat si těchto sedm květin ze sedmi různých zahrad a dát je pod polštář. V noci do vašich snů přijde vaše budoucí láska.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_blueberry_480x430

Borůvka

 

Lesy na severu Švédska jsou plné lesních borůvek, které jsou ale něčím daleko lepším než jen výbornou letní svačinkou. Nejenže se používají do šťáv, džemů a pokrmů, jako je švédský borůvkový koláč Blåbärspaj, jsou také superovocem oblasti polárního kruhu a elixírem dokonalé krásy. Borůvky jsou plné živin, antioxidantů a flavonoidů, čímž si vysloužily označení superovoce.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_sea_minerals_480x430

Mořské minerály

 

Švédsko je obklopené mořem a proto si každá místní kráska ráda vychutná terapeutické účinky koupele v místních vodách plných minerálů. Mořské minerály, známé pro své blahodárné účinky již odnepaměti, jsou bohaté na hořčík a vápník a zlepšují hydrataci pokožky tím, že posilují její obrannou funkci.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_kelp_480x430

Kelp

 

Ve švédském podmořském národním parku Kosterhavet můžete spatřit kelpové lesy a louky vlnící se mořské trávy. Kelp je vzácnou rostlinou tohoto parku a ze všech druhů mořských chaluh je největší a obsahuje nejvíce živin. Mořský kelp je bohatý na vitamíny a stopové prvky a lze jej používat pro zpevnění a exfoliaci či posílení pokožky.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_red_algae_480x430

Červené řasy

 

Dlouhé listy červených řas rostou na západě krásného souostroví Koster. Jsou považované za aktivní složku péče o pokožku a jsou také známé pro svou schopnost posílit obrannou funkci pokožky a zlepšit její hydrataci. Červené řasy jsou navíc bohaté na antioxidanty, chrání před volnými radikály a obsahují širokou škálu vitamínů, jako například vitamín A, B, C a E. Jsou opravdovým superhrdinou mezi ingrediencemi.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_cornflower_480x430

Chrpa

 

Chrpy jsou nádherné, drobné, divoké rostliny, které kvetou mezi květnem a červnem a zkrášlují Östergotland, jednu z tradičních Švédských provincií. Jsou ale také oblíbené, protože dokážou zahojit menší zranění a s pokožkou dělají opravdové zázraky. Chrpa působí jako adstringens, takže stahuje póry a jemně vysouší pokožku, čímž reguluje produkci kožního mazu. Kromě toho také působí zklidňujícím a protizánětlivým účinkem, takže zmírňuje podráždění a zmenšuje zarudlé oblasti citlivé pokožky. Dnes tedy již chrpa není oblíbencem jen v Östergotlandu, ale také oblíbencem Barnängenu.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_daisy_480x430

Sedmikráska

 

Na venkově v regionu Skane se vždy zlatavě třpytí kvetoucí sedmikrásky, které se v roce 1909 dokonce staly oficiální květinou celé této provincie. A protože jsou známé pro svou zlatavou záři, není překvapivé, že také vyrovnávají a rozjasňují pokožku díky vysoké koncentraci antioxidantů a exfoliačních kyselin.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_bramble_480x430

Ostružina

 

Švédské lesy a louky doslova překypují nejrůznějšími chutnými plody. A jedním z těchto klenotů je i ostružiník arktický, ve švédštině Akerbär, který se hojně vyskytuje na severu Švédska v oblasti Norrbotton. Jeho narůžovělé plody jsou považovány za delikatesu a navíc jsou bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály, díky čemuž pomáhají švédským kráskám přečkat dlouhé švédské zimy.