Ingredience

To správné spojení přírody a vědy

Švédové mají k přírodě hluboký vztah. V tomto nepoškozeném prostředí si i městští lidé udržují krajinu velmi blízko svého srdce. Vzhledem k tomu, že příroda je důležitou součástí severského života, rozhodli jsme se v každém výrobku oslavit švédské dobře známé přísady.

 

Ingredience inspirované Švédskem

 

Severem inspirované ingredience značky Barnängen, jako je švédská krajina, světlo, moře a lesy, tvoří jedinečnou oázu pro různé vzácné rostliny, byliny a vyživující ingredience, kterým Švédové věřili a které po staletí používali.

Severské divoké ovoce, jako ostružiník moruška, stejně jako ikonická bříza a černý bez, jsou spojovány do tělových přípravků značky Barnängen. Vznikají tak vědecky vyzkoumané receptury pro tělovou péči, jako je naše základní ingredience Cold Cream, zděděná receptura pro krásu známá pro svoje ochranné účinky na pleť, zejména proti vysoušení a podráždění.

 

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_cloudberry_480x430

Ostružiník moruška

 

Švédsko je zemí tisíce bobulí, o kterých jste možná nikdy neslyšeli. Oblíbené divoké ovoce Laponska, ostružiník moruška, je jednou z nich. Tato divoká vzácná bobule roste hlavně v arktických oblastech a boreálních lesích severní polokoule. Vzhledem k obtížné přístupnosti a omezenému období sklizně se jedná o jednu z nejdražších a nejvzácnějších bobulí na světě. Díky svým hydratačním účinkům se stává ideální ingrediencí v péči o pleť.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_oat_480x430

Oves

 

Oves se pěstuje v mírných oblastech, které vyžadují nižší letní teploty a mají větší toleranci vůči dešti. Švédský přirozený smysl pro lagom je ideálním místem pro pěstování toho nejlepšího ovsa. V dnešní době je oves dobře známý pro udržení přirozené bariéry pokožky, která ji chrání před vysycháním.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_elder_flower_480x430

Květ černého bezu

 

Černý bez je vysoký keř, který na počátku léta rozkvete velkým množstvím malých, krémově bílých kvítků. Díky své jemné a podmanivé vůni se stal černý bez hlavní květinou pro švédské oslavy letního slunovratu. Je buď používán na zdobení stolu nebo jako lahodné občerstvení, ve švédštině “Fläderblomssaft”. Černý bez je bohatý na polyfenoly a byl používán v kosmetických tělových mlécích a osvěžujících přípravcích na pokožku pro své uklidňující a změkčující vlastnosti.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_birch_480x430

Bříza

 

Bříza je široce rozšířená na celé severní polokouli – do takové míry, že druh Stříbrná bříza—ve švédštině Ornäsbjörk—se považuje za švédský národní strom. Po mnoho let se ve Švédsku březové listy a extrakty používaly na lékařské a kosmetické účely. Bříza je pro svoje tonizující, zjemňující a čistící vlastnosti považována za symbol obnovy.

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_floral_oil_480x430

Květinové oleje

 

Svátek letního slunovratu Midsommar je ve Švédsku tou nejmilovanější tradicí. Lidé oslavují návrat léta s rodinou a přáteli. Nejikoničtějším prvkem letního slunovratu je květinová koruna – kombinace sedmi typicky švédských květin. Pranostika radí natrhat si těchto sedm květin ze sedmi různých zahrad a dát je pod polštář. V noci do vašich snů přijde vaše budoucí láska.

 

barnangen_com_swedish_inspired_ingredients_sea_salt_480x430

Mořská sůl

 

V zimě se nejstatečnější Švédové vydávají za “Bada Isvak”, což znamená “Koupel v ledové díře”. V severských zemích tradice říká, že nejdříve vyhloubíte v ledu díru a pak se ponoříte do studené a slané vody pro okamžitou vzpruhu. Ponor do chladné vody spojený s remineralizačními vlastnostmi soli se rychle stal zdravým severským rituálem.